[intro]
Proč si vzít půjčku po insolvenci v roce 2024
To, že vaše finanční situace nebyla příliš pozitivní a skončili jste v insolvenci nemusí nijak ovlivnit vaše budoucí půjčky. Po uplynutí několika měsíců, u bankovních subjektů spíše let, vám půjčka po insolvenci může výhodně půjčit i několik desítek až set tisíc korun. S výběrem vhodného poskytovatele vám pomůže online srovnávač. Ten zajistí, že pro vás nalezený úvěr bude dostupný, výhodný i bezpečný.
Klíčové vlastnosti půjčky po insolvenci 🔑
Úvěr po insolvenci může být klasickým úvěrem často nabízeným i za velmi výhodných podmínek. U bankovních společností je takové sjednání možné zpravidla po 3 až 5 letech od skončení insolvence. Nebankovní subjekty s licencí ČNB jsou shovívavější. Peníze vám, v případě doložení bonity, levně nabídnou již několik měsíců po vyřešení vaší negativní finanční situace. Pokud peníze potřebujete ihned po skončení insolvence, možností je uzavření nelicencované půjčky. Ta může být ale velmi rizikovou a uzavřenou s nebezpečným poskytovatelem.
Jak jednoduše požádat o půjčku po insolvenci 🤔
To, že jste byli součástí insolvenčního řízení, už je minulost? Pak si dovolte luxus sjednání cenově výhodné půjčky. Dejte stopku různým podvodníkům a najděte si úvěr, který dodržuje všechny zákonem dané podmínky. Z pohodlí domova vás nabídkami dle vašeho přání provede online srovnávač.
Ten zadarmo a zcela bezpečně bere v potaz vaše požadavky. Během minutky získáte ucelený přehled licencovaných úvěrů, které se na trhu nachází. Poté, co si vyberete ten pravý úvěr, máte vše ve svých rukou. A to jak vyplnění žádosti, tak také doložení všech dokumentů. Zásadní jsou dva doklady totožnosti, potvrzení o pravidelných příjmech a čisté registry dlužníků. Díky tomu si můžete peníze půjčit rychle a levně.
NÁŠ TIP: Pokud jste vlastníkem majetku, zvyšte svou bonitu jeho ručením.
Kdy je půjčka po insolvenci ideální volbou 🕔
To, jaké je to mít dluhy, jste již okusili. Více než kdy jindy je nutné při sjednávání půjčky po insolvenci skutečně přemýšlet. A to nejen o tom, u jakého poskytovatele si peníze půjčíte. Zásadní je i čas, kdy úvěr sjednáte a způsob využití peněz. Ideální je sjednání půjčky pouze ve chvíli, kdy peníze skutečně potřebujete. Půjčení peněz a riskování dluhové spirály kvůli pořízení vánočních dárků či zaplacení dovolené je skutečně zbytečné.
Možností je uzavření krátkodobého úvěru se splatností do jednoho roku. Ten lze využít například na podporu vlastního podnikání. Další variantou je vyřešení nečekaných finančních výdajů. Například jde o hrazení školného pro vaše děti či opravu automobilu, který potřebujete ke každodennímu fungování.
4 hlavní výhody, které se k dané půjčce váží:
- u bonitních klientů levná forma úvěru
- množství ověřených nabídek
- již několik měsíců po skončení insolvence
- různé možnosti, jak řešit neschopnost hradit půjčky včas
Porovnání nabídek: Jak vybrat nejlepší půjčku po insolvenci ⚖️
Těmi nejlepšími půjčkami po insolvenci jsou ty, které disponují licencí od České národní banky. Ty jsou nejen bezpečné, zároveň berou v potaz vaši vysokou bonitu. Nemusí přitom jít pouze o bankovní půjčky. Také licencované nebankovní společnosti jednají dle zákonných podmínek. Proto se u těchto úvěrů nikdy nesetkáte s nelegálně vysokými sankcemi či roční úrokovou sazbou.
Půjčka po insolvenci může být sjednána stejně výhodně jako účelové půjčky. Ty jsou nabízeny licencovanými subjekty, které peníze na předem stanovené výdaje nabízí za nízkou úrokovou sazbu i případné sankce. Aby byla stejně výhodná a bezpečná, klient o ni musí požádat až několik měsíců po insolvenci. V dobré finanční kondici se po pár měsících nemusí bát podat žádost i cizinci o půjčku pro cizince s trvalým pobytem.
Uzavření půjčky po insolvenci neporušuje žádná pravidla plynoucí ze zákona o spotřebitelském úvěru. To se nedá říct o půjčce na směnku. Ta je dle zákona nelegální variantou půjčení peněz. Navíc je spojena s velkým rizikem. Poskytovatel totiž může kdykoliv směnku, která je cenným papírem, prodat. Dlužník je po celou dobu splácení v nejistotě, kdy se změní věřitel.
Půjčka po insolvenci může být nabídnuta hned několika poskytovateli. Pár měsíců po insolvenci lze uzavřít úvěr s licencí od České národní banky. Až pět let vám úvěr nemusí být ochotni nabídnout bankovní subjekty. Protože může být úvěr po skončení insolvence nabízen i soukromými osobami jednajícími na hraně zákona, věnujte jeho sjednání dostatečnou pozornost.
Bezpečnost a rizika půjčky po insolvenci 👮
Abyste se opět nedostali do finančních problémů, myslete především na svou bezpečnost. Konkrétně je zásadní ověření pravosti licence od České národní banky. Tu lze snadno z pohodlí domova online vyhledat na webových stránkách ČNB. Myslete i na využití peněz. Půjčka do výplaty na účet či další krátkodobé půjčky vám pomohou na přechodnou dobu. Zároveň jsou spojeny pouze s nízkým rizikem dluhové spirály.
V případě, že si půjčujete větší množství peněz, ověřte si, jak poskytovatelé postupují u pozdní úhrady splátek. Zákonem je daná maximální výše sankcí. Ověřené společnosti často nabízí i odložení splátek na pozdější dobu, nebo minimalizování jejich hodnoty. Pokud chcete být 100% připraveni na negativní scénář, uzavřete pojištění proti neschopnosti splácet úvěr včas.
4 největší rizika, která se k dané půjčce váží :
- skryté poplatky
- vysoké sankce pozdních splátek
- sjednání lichvářského úvěru
- vysoké splátky, na které klient nemá dostatek financí
TIP: Lichvářský úvěr můžete odhalit i díky internetovým recenzím bývalých klientů.
Závěrečné doporučení
Máte plány, ale na jejich splnění vám chybí peníze? I po insolvenci si můžete bezpečně půjčit. Peníze na cokoliv můžete získat již pár minut poté, co vyplníte online žádost. K ověřeným nabídkám se dostanete díky praktickému online srovnávači, který poskytuje rychlý přehled licencovaných nabídek. S takovými úvěry se půjčení peněz nemusíte bát.
Zdroje
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/
- Magdalena LAMBERTOVÁ. Výkon rozhodnutí ( exekuce) na nepeněžité plnění. In: Univerzita Karlova [online]. 28. 6. 2022. Dostupné z: https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/173171/120414082.pdf
- Monika Janů. Nebankovní úvěrové registry. In: AMBIS vysoká škola, a.s. [online]. 28. 4. 2010. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/k8nas/
- Odbor Finanční trhy I. Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2022. In: Ministerstvo financí České republiky [online]. 22.6.2023. Dostupné z: https://www.mfcr.cz/cs/financni-trh/bankovnictvi-a-dohled/financni-stabilita-a-dohled/vyvoj-financniho-trhu/2022/zprava-o-vyvoji-financniho-trhu-v-roce-2-51712
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689