Proč si vzít nejvýhodnější půjčku v roce 2024
Nízká úroková sazba, výše RPSN a ještě zajištění solidního jednání poskytovatele úvěru? Nyní máte šanci přesně takový úvěr sjednat. Nejvýhodnější půjčka je pro bonitní žadatele, kteří si mohou půjčit i větší obnosy peněz. Musí ovšem doložit své pravidelné příjmy a čisté registry dlužníků. S nejvýhodnější půjčkou můžete peníze vhodně investovat, nebo je využít na úhradu plánovaných výdajů.
Klíčové vlastnosti nejvýhodnější půjčky
Půjčka nejvýhodnější je často nabízena bankovními subjekty. Nemusí to ale být pravidlem. Záleží na tom, jak dobře dokážete hledat a jakého z poskytovatelů si na úvěrovém trhu vyberete. Nejvýhodnější půjčky jsou spojeny s nižšími náklady na jejich pořízení. Zároveň se lidé nemusí bát extrémně vysokých sankcí či poplatků za dřívější splacení. Nejvýhodnější úvěry šetří vaše peníze a zaručují bezpečnost při jejich sjednání.
Jak jednoduše požádat o nejvýhodnější půjčku
Naprosto nejjednodušším způsobem sjednání výhodné půjčky je uzavření úvěru u domovské banky. Nejenže schválení žádosti trvá pouze pár minut, zároveň si bonitní klienti mohou půjčit velké množství peněz. Klient zná poskytovatele a banka ví všechno potřebné o žadateli. Jedná se tak o nejideálnější možný začátek sjednání úvěru. V online světě lze jednoduše požádat i o další bankovní i nebankovní půjčky. K vyhledání těch nejlepších lze využít srovnávač.
Online srovnávač zadarmo a velmi jednoduše představí všechny vhodné bankovní půjčky. Ty nabízejí pouze společnosti s licencí od České národní banky. K tomu, aby byla půjčka výhodná, je kromě totožnosti žadatele nutné doložit také vysokou bonitu. A to potvrzením o pravidelných příjmech, často i doložením schopnosti ručit za úvěr majetkem nebo třetí osobou.
NÁŠ TIP: Pokud máte možnost, ručení za úvěr vám pomůže získat ještě levnější formu úvěru.
Kdy je nejvýhodnější půjčka ideální volbou
To, zda je půjčka nejvýhodnější , záleží na požadavcích každého z klientů. Pro ty méně bonitní může být výhodnou půjčkou pro každého i ten úvěr, který je nabízen za vyšší úrokovou sazbu a další poplatky. Výhodné u něj může být, že je sjednáván ověřenou společností s licencí od České národní banky. Díky tomu se klienti nemusí obávat nebezpečného jednání, které by porušovalo zákonné podmínky.
Bonitní klienti mohou žádat o levnou formu úvěru, s nízkou roční úrokovou sazbou i dalšími poplatky. Ať už se jedná o bonitního klienta nebo člověka ve zhoršené finanční situaci, krátkodobé půjčky jsou často využívány jako rychlá finanční záchrana. Pokud si klient půjčuje více peněz, pak může jít o investici na koupi pozemku, bytu či opravu a vybavení bydlení, které již člověk vlastní.
4 hlavní výhody, které s k dané půjčce váží:
- u bonitních klientů levná forma úvěru
- první půjčka může být zdarma
- i forma okamžité nebankovní půjčky
- také pro klienty, kteří nemají dostatek financí
Porovnání nabídek: Jak vybrat nejlepší nejvýhodnější půjčku ⚖️
U nejvýhodnější půjčky myslete kromě ceny i na solidnost poskytovaných služeb. Pokud nedosáhnete na ověřenou bankovní či nebankovní půjčku, vaše bezpečnost není samozřejmostí. Ideální je ověření nabízených služeb prostřednictvím recenzí bývalých klientů. Nutností je i detailní přečtení smlouvy.
Nejvíce schvalovaná půjčka může být účelovou půjčkou na pořízení nemovitosti nebo na auto. Je u ní zásadní především doložení bonity klienta. Lidé v dobré finanční situaci mohou požádat o půjčení peněz za nízkou úrokovou sazbu, poplatky i případné sankce při pozdních splátkách. V takovém případě ale většinou nejde o půjčku bez zástavy.
Nejvýhodnější půjčka je často i rychlou formou úvěru. K vyplacení může dojít jak v hotovosti (půjčka bez bankovního účtu), tak zasláním na bankovní účet. Pokud požádáte o zaslání na bankovní účet, celý proces probíhá online. V případě vyplacení na ruku si musíte pro peníze dojet na určené místo. Lze si je nechat za poplatek dovést i domů. Ne každý poskytovatel ale tuto službu nabízí.
Bezpečnost a rizika nejvýhodnější půjčky
Velká spousta úvěrů se na první pohled může zdát velmi výhodnou a levnou. Opak ale může být pravdou. Jde totiž o to, zda uzavíráte půjčku s ověřeným poskytovatelem, nebo soukromou osobou bez licence od České národní banky. Takovéto úvěry často nedodržují zákonné podmínky. Snadno se tak může stát, že uzavřete úvěr se skrytými poplatky a sankcemi, na které nebudete mít dostatek peněz.
Rizikové mohou být i možnosti, jak poskytovatel řeší nedostatek financí klienta na úhradu splátek. Často se stává, že klient nemá dostatek peněz. Ověřené společnosti se zpravidla snaží klientovi pomoci. To znamená, že mu jsou sice účtovány sankce, zároveň se ale řeší i další možnosti. Těmi může být například tvorba splátkového kalendáře nebo odložení splátek na později a snížení jejich výše.
4 největší rizika, která se k dané půjčce váží :
- množství lichvářských poskytovatelů
- skryté poplatky nebo poplatky předem
- u nebonitních klientů riziko předraženého úvěru
- vysoký poplatek za předčasné splacení nebo mimořádnou splátku
NÁŠ TIP: U licencovaných společností se nikdy nesetkáte s poplatkem za předčasné splacení. Jeho účtování je protizákonné.
Závěrečné doporučení
Nejvýhodnější půjčka je při půjčování peněz tím nejlepším, co vás může potkat. Kromě ceny se ale musíte zaměřit i na svou bezpečnost. Tu zachráníte prostřednictvím online srovnávače. Ten vám zajistí, že sjednáte pouze ověřené úvěry, které jsou kontrolované Českou národní bankou. Aniž byste riskovali své finanční bezpečí, můžete si tak půjčit i několik stovek tisíc korun.
Zdroje
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- Filip Kamberský. Spotřebitelské úvěry bankovních a nebankovních institucí v ČR. In: Vysoká škola regionálního rozvoje a Bankovní institut [online]. 2. 5. 2020. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/yaqbp/Kambersky_BP_finalni_IS.pdf
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- Filip Moc. Úvěrový a hypoteční trh. In: Česká zemědělská univerzita v Praze. 16. 3. 2024. Dostupné z: https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- Jakub Seibert. Nebankovní subjekty poskytující úvěry na českém trhu. In: AMBIS vysoká škola [online]. 29. 4. 2014. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/gc1h2/BP_Seibert_J._Nebankovni_subjekty_poskytujici_uvery_na_ceskem_trhu.pdf