Více info
Více info
Více info
Proč si vzít půjčku přes internet bez registru v roce 2025
Půjčit si přes internet, je extrémně snadné. A rychlé. Ale půjčit si správně, to už tak jednoduché není. Natož když máte v registrech záznam, který brání získání úvěru od banky. Ukážeme vám, jak vybrat bezpečnou půjčku přes internet bez registru , podle čeho se řídit, čemu se vyhýbat, a na které aspekty této půjčky si dát největší pozor.
Klíčové vlastnosti půjčky přes internet bez registru
Půjčka přes internet bez registru je běžným nebankovním úvěrem, který si můžete vyřídit online. Většina nebankovních společností dokáže poskytnout úvěr bez registru, a přitom dodržovat přísná pravidla zákona o spotřebitelském úvěru. Co ale znamená to “bez registru”? Možnosti jsou dvě: buď poskytovatel v registrech toleruje méně závažné záznamy, nebo do registrů vůbec nenahlíží.
Jak jednoduše požádat o půjčku přes internet bez registru
O půjčku přes internet bez registru lze požádat snadno. Ať už stojíte o klasickou online půjčku bez registru, nebo o půjčku bez registru a ručení a zástavy, stačí udělat jediné: vyplnit elektronický formulář v našem srovnávači půjček. Proč právě tady? Do srovnání přidáváme jen prověřené poskytovatele s licencí ČNB. Tady zkrátka máte jistotu bezpečné půjčky. Během několika okamžiků se dozvíte, kdo vám půjčí.
Jakmile víte, které z půjček dáte přednost, stačí oslovit zvoleného poskytovatele. I to lze přímo ze srovnávače. Pracovník vybrané nebankovní společnosti vás provede zbývajícím procesem vyřízení půjčky, umožní online podpis smlouvy. A nakonec zařídí i výplatu peněz dle vašeho přání: na účet nebo v hotovosti. Protože vybíráte z předschválených nabídek, nezdržujete se žádostmi “naslepo”.
NÁŠ TIP: Předem si stanovte, jak vysokou splátku jste schopni posílat. To vás dost pomůže v jednání s poskytovateli o tom, jak půjčku nastavit. Jednak to urychlí celý proces, jednak si zajistíte, že půjčku opravdu “utáhnete”. A také se ihned ukáže, které úvěry jsou nevyhovující, protože u nich nebude možné se splátkou klesnout na částku, jakou ještě dokážete hradit.
Kdy je půjčka přes internet bez registru ideální volbou
Ideální volbou se půjčka přes internet bez registru může stát, když:
- Potřebujete peníze rychle. Půjčky online bez registru jsou obvykle schváleny a vyplaceny rychle, často do hodiny
- Nemáte příkladnou platební historii. Půjčky bez registru obvykle nemají tak přísné požadavky.
- Hledáte diskrétní nebankovní půjčku. Tyto úvěry, jakmile si je berete v hotovosti, bývají velmi diskrétní. Vaše úvěrové informace se nedostanou k bance, k zaměstnavateli, ale ani k partnerovi, s nímž případně sdílíte jeden bankovní účet.
4 hlavní výhody, které s k dané půjčce váží:
- jednoduchá administrativa
- tolerance některých negativních záznamů v registrech
- i pro žadatele s nižším příjmem
- vysoká pravděpodobnost kladného vyřízení žádosti
Porovnání nabídek: Jak vybrat nejlepší půjčku přes internet bez registru ⚖️
Abyste půjčku vybrali správně, a získali jistotuje, že se zadlužuje zodpovědně, stačí dodržet následující tři doporučení:
- půjčujte si jen od licencovaných poskytovatelů – jen od těch, jejichž půjčky najdete v online srovnávači. Sem se totiž lichváři nedostanou
- dejte přednost půjčce s co nejnižším přeplatkem nebo s co nejnižší RPSN
- upřednostněte ty půjčky, které umožní odklad splátky s nejnižším poplatkem za tuto službu.
Půjčky přes internet bez registru se poskytují jen v nižších částkách. A většinou i na poměrně krátkou dobu splatnosti. S tím je nutné počítat, kdykoliv se do výběru půjčky chcete pustit. Jestliže totiž stojíte o vyšší částku, například o půjčka 200000 Kč, “bez registru” už to nepůjde.
Nikdy se nevzdávejte všanc lichvářům! Půjčka od soukromé osoby, půjčka na směnku nebo půjčka po insolvenci, to jsou převážně nelegální půjčky, které končí v dluzích. Nepodceňujte nekalé praktiky podvodníků. Ve vlastním zájmu si o půjčku požádejte jen u prověřených společností.
Bez registru se poskytuje i půjčka do výplaty. Ta má ale striktně danou splatnost do 30 dní. U půjček přes internet bez registru je ale šance najít i úvěry s delší splatností. Proč stát o delší dobu platnosti? Abyste si mohli splátky rozdělit na několikrát, hradit je z vícero měsíčních příjmů.
Bezpečnost a rizika půjčky přes internet bez registru
Rizikům spojeným s půjčování je třeba se vyhýbat nejen před půjčkou (když ji vybíráte), ale i během trvání úvěru (když jej splácíte). Vybírejte pečlivě, vždy jen od licencovaných poskytovatelů. Splátku si nechte nastavit tak, abyste ji dokázali bezpečně uhradit. Pokud to nebude možné, půjčku odmítněte a vybírejte mezi dalšími.
Během splácení půjčky sledujte svůj úvěr, že se všechny záznamy o něm vyvíjejí podle skutečnosti. A samozřejmě: splácejte včas, možná raději i s předstihem. Příkaz k úhradě odešlete raději od den, dva dříve. Okamžité platby jsou sice pohodlnou službou, ale stát se může cokoliv. Pokud splátka dorazí o jediný den později, už to může u některých poskytovatelů vyvolat problém.
4 největší rizika, která se k dané půjčce váží :
- často drahý nebankovní úvěr
- vyšší riziko předlužení, především z nesprávně nastavených splátek
- riziko dalšího prohloubení negativní úvěrové historie,
- často vysoké poplatky za odklad splátky nebo sankce z prodlení
NÁŠ TIP: Vysokou cenu půjčky si můžete snížit díky tomu, že se dostanete z registrů. Je to možné především u SOLUS registru. Stačí doplatit zaznamenaný dluh v prodlení, následně si u společnosti, kde jste dluh doplatili, vyžádat potvrzení o bezdlužnosti a zrušit souhlas s GDPR. Pak už jen pošlete oba dokumenty na SOLUS registr, a požádáte o urychlený výmaz.
Závěrečné doporučení
Půjčky přes internet bez registru jsou lákavé pro svou rychlost a dostupnost, ale je důležité si uvědomit rizika, která s nimi přicházejí. Pamatujte, že půjčka bez registru by měla být jen krajním řešením. Vybírejte vždy jen z půjček od prověřených poskytovatelů. Splátku si nechte nastavit tak, abyste ji bezpečně zvládli. Porovnejte nabídky a vyberte si půjčku s nejnižším přeplatkem. Upřednostněte půjčky s možností odkladu splátky za minimální poplatek
Zdroje
- Gabriela Hájková: Jak si vás banky prověřují, než vám poskytnou úvěr? In: Měšec.cz [online]. 10. 5. 2022. Dostupné z: https://www.mesec.cz/clanky/jak-si-banky-proveruji-klienty-nez-jim-poskytnou-uver/
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Insolvenční pojmy. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/slovnik-insolvencnich-pojmu/
- Ivana Bondareva Dubnová : Průzkum: Jak si Češi půjčují a jak se jim daří splácet? In: Měšec.cz [online]. 30. 11. 2023. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/pruzkum-jak-si-cesi-pujcuji-a-jak-se-jim-dari-splacet/
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.